Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava porodní klece

5. 8. 2009

Samičku oddělujeme od ostatních cca den až dva před možným termínem porodu (tj. před 21. dnem). A to do samostatné klece s jednoduchým ( základním ) vybavením. Typy na podestýlku a materiál pro stavbu hnízda se v nárocích mezi chovateli liší. A tak níže popsaný způsob je jednou z mnoha variant – ne jedinou. K založení „porodní“ klece budeme potřebovat:

- Klec bez pater
- Čištěné hobliny
- Buničitou vatu
- Natrhané kapesníčky, toaletní papír, kuchyňské utěrky
- Napáječku, misku na krmení
- Hroznový cukr (glukopur)

Postup:

1. Jako porodní box, jsme si zvolili (vzhledem k počasí a období) klec Emu. Z níž jsme odstranili žebříčky a obě dvě patra.

2. Dále budeme potřebovat, pro větší komfort a k stavbě hnízda, buničitou vanu a nůžky.3. Roličku vaty naměříme a rozstřiháme na potřebné pásy tak, aby pokrývali celé dno klece.Shrnutí bodu 1. -3.: Do spodního dílu klece jsme jako „podložku“ vložili pásy buničité vaty – slouží spíše pro krácení dlouhých chvílí samičky (vytahování a cupování na malé dílky). Ale také jako udržován tepla.4. Na pásy buničité vaty nasypeme vrstvu čištěných hoblin, či jiné podestýlky. Důležité je, aby obsahovala co nejmenší podíl prachových částí!5. Jako materiál ke stavbě hnízda nabídneme potkanici například toaletní papír, buničitou vatu v celku nebo natrhanou. A umístíme do klece.6. Do porodního boxu přidáme i misku s potravou a napáječku – v níž může být voda obohacená o hroznový cukr.7. Klec je připravena k nastěhování budoucí maminky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

potkani

(bara, 18. 9. 2010 14:24)

prosím nějaké dobré inzeráty?